Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Tu piszemy na dowolny temat.
mariusznowak
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu myślę o stworzenie własnego serwisu WWW. Mam zamiar aby portal internetowy dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś dochodowej branży, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak tu: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z samochodami. Może portal, który ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to serwis, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach może się jeszcze powieść?

podobne tematy:
maxkolonko

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i chcesz zrobić duplikat działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po pierwsze musisz zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij maile do kilku agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego portalu internetowego. Później dopytaj się o warianty i koszty jego promocji w wyszukiwarce. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.