Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Tu piszemy na dowolny temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu myślę o stworzenie własnego serwisu WWW. Mam zamiar aby portal internetowy dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś dochodowej branży, aby konkurencja nie była za wielka. Rozmyślałem o czymś takim jak tu. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z samochodami. Może portal, który ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całego kraju. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to serwis, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach może się jeszcze powieść?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się też dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego kształtu imprezy firmowe są należycie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to doskonały wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależy od wielu czynników. Trafione pomysły i ich wdrożenie, oszacowanie konkretnego budżetu, umiejętne wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści odnoszą zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć przykładowo na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są choćby na przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na ciekawym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie mogła zorganizować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc właściwie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie posiadują najmniejszej chęci, aby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/08/czy-warto-jest-sie-zarejestrowac-na-terapia-zylna-kurs-online/ to klucz do udanej zabawy. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania ludzi, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do dobrej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to odpowiedni pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co byłem w stanie przeczytać, to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i chcesz zrobić duplikat działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga przyjacielu. Jak myślisz na poważnie o serwisie internetowym to po pierwsze musisz zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij maile do kilku agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy dostaniesz szacunkowy kosztorys takiego portalu internetowego. Później dopytaj się o warianty i koszty jego promocji w wyszukiwarce. Znając te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie generował żadnych przychodów. Dlatego musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.

podobne tematy:

Wróć do „Na temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości